Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Word wie je bent

27 april om 10:30 tot 1 mei om 12:30

Hedendaagse filosofische antropologie

‘Je moet degene worden die je bent,’ schrijft Nietzsche in De vrolijke wetenschap. Een filosoof stelt namelijk de vraag naar wat je denkt dat je bent of zou kunnen worden. Maar wat betekent de vraag ‘wie of wat ben ik?’ of de vraag ‘wie of wat zijn wij?’ en welke opdracht schuilt er in de antwoorden die je op deze vragen kunt geven?

In deze cursus maken we kennis met vier westerse filosofen van onze tijd: Antonio Damasio, Martin Heidegger, Timothy Morton en Rosi Braidotti. Ze sporen ons aan onszelf op te vatten als een lichaam dat voelt wat er gaande is, een mede-zijn, een ecologisch wezen en een posthumane nomade. We lezen passages uit hun boeken The Feeling of What Happens, Sein und Zeit, Ecological Being en Op doorreis en bespreken de mogelijke implicaties van hun opvattingen voor ons eigen doen en laten.

Met Jan Flameling.

Voor wie?

Deze cursus is voor iedereen met een interesse in het thema ‘worden wie je bent’ en die meer weer leren van het werk van Damasio, Heidegger, Morton en Braidotti. Voor het volgen van een cursus bij de ISVW is geen voorkennis vereist.

Wat leer je?

Tijdens de cursusweek leer antwoorden te formuleren op de vragen ‘wie of wat ben ik?’ en ‘wie of wat zijn wij?’ Je ontwikkelt een eigen standpunt over de opdracht die schuilt in de antwoorden. Je leert passages lezen uit filosofisch werk van vier westerse auteurs en ontdekt wat de mogelijke implicaties van hun opvattingen voor ons eigen doen en laten zijn. .

Studiebelasting en lesmateriaal

Deze cursus bestaat uit 31 contacturen en (optioneel) enkele uren zelfstudie.

Het lesmateriaal is inbegrepen. Bij de cursus wordt een reader op de eerste dag ter beschikking gesteld. De teksten uit deze reader komen vooraf ook op onze Digitale Leeromgeving beschikbaar voor deelnemers aan de cursus. Het is niet verplicht om deze teksten vooraf te hebben gelezen, maar het verdient wel aanbeveling om alvast een blik te werpen. Je zult dan meer uit de cursus kunnen halen.

Data

Maandag 27 april t/m vrijdag 1 mei 2026

Aanvang maandag om 10.30 uur, einde vrijdag om 12.30 uur met een afsluitende lunch.

Arrangementen

Arrangement 1: € 1.074,18 (inclusief 4 x diner met wijn, 5 x lunch en koffie/thee).

Arrangement 2: € 1.337,53 (arrangement 1 + standaardkamer en ontbijt).

Arrangement 3: € 1.384,09 (arrangement 1 + pluskamer en ontbijt).

Arrangement 4: € 1.419,05 (arrangement 1 + comfortkamer en ontbijt).

Wil je korting?
– Meld je hier aan als lid van de Vrienden van de ISVW en krijg de mogelijkheid om een Goldcard aan te schaffen waarmee je hoge kortingen op ISVW-cursussen ontvangt
– Kijk hier of je in aanmerking komt voor ambassadeurskorting
– Kijk hier of je in aanmerking komt voor korting vanuit het Vriendenfonds

Wil je het mogelijk maken dat ook mensen met een smalle beurs ISVW-cursussen kunnen volgen?
Doneer dan hier aan het Vriendenfonds.

Docenten

Jan Flameling

Jan Flameling

Jan Flameling studeerde filosofie in Groningen, Amsterdam, Keulen en Berkeley. Hij geeft al meer dan 25 jaar les aan de ISVW. Vanuit Filosofisch Bureau Ataraxia geeft hij cursussen, trainingen en seminars aan bedrijven en particulieren over allerhande wijsgerig-ethische onderwerpen.

Dodeweg 8
Leusden,
033 – 465 07 00
Bekijk de site van Locatie

Ook interessant

WIJSHEID AAN HET WERK
Crash course Socratisch gesprek
Maak kennis met de meest beproefde filosofische methode
16 mei 2026

SUMMERSCHOOL
De filosofie van voetbal
"Je gaat het pas zien als je het door hebt" – Johan Cruyff
13 - 17 juli 2026

SUMMERSCHOOL
Denkers van nu: Judith Butler
Gender en performativiteit
29 juli - 2 augustus 2026

Nieuwe boeken