Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Vrienden van de ISVW: Jonge denkers met Daan Roovers 

19 april om 14:00 tot 16:00

Filosofisch café met presentaties van studenten publieksfilosofie

Tijdens het cafĂ© zullen masterstudenten Filosofie van de Rotterdamse Erasmus Universiteit in korte, prikkelende voordrachten hun gedachten presenteren. Samen met hun docent publieksfilosofie Daan Roovers, voormalig Denker des Vaderlands, treden ze voor het eerst op als filosoof voor een live publiek – een vijfvoudig debuut!  

Waar ze precies over gaan spreken blijft tot het laatste moment een verrassing. Mogelijke onderwerpen zijn: de rol van het toeval; wat de pyschiatrie van de filosofie kan leren; de zin van meditatie; wat betekent schuld, en de vraag: kun je ook te veel denken?  

Maar wie weet kiezen besluiten de jonge, wendbare geesten toch, op het laatste moment, om het over een andere boeg te gooien. Zeker is dat er vijf energieke, kritische korte voordrachten zijn en er alle ruimte is voor vragen en interactie met de studenten en met Daan Roovers. 

Spreker

Daan Roovers doceert aan de Universiteit van Amsterdam en de Erasmus Universiteit en doet academisch onderzoek naar de ontwikkeling van het begrip publieke opinie. Ze is lid van de Eerste Kamer namens Groenlinks-PvdA, en maakt onderdeel uit van de denktank Nederland in 2040. Van 2019 tot 2021 was Roovers Denker des Vaderlands, en tot 2015 was ze hoofdredacteur van Filosofie Magazine

Programma

Het programma ziet er als volgt uit:

14:00 uurWelkom en inleiding door Daan Roovers
14:15 uurEerste presentatie; vragen uit publiek
14:30 uurTweede presentatie; vragen uit publiek
14:45 uurDerde presentatie; vragen uit publiek
15:00 uurPauze
15:15 uurVierde presentatie; vragen uit publiek
15:30 uurVijfde presentatie; vragen uit publiek
15:45 uurDiscussie met publiek
16:00 uurAfsluiting met een hapje en een drankje aan de bar

Aanmelden

Toegang is € 10,- voor vrienden, € 10,- voor introducés van vrienden en € 25,- voor overige belangstellenden.

Ook interessant



SUMMERSCHOOL
Denkers van nu: Judith Butler
Gender en performativiteit
29 juli - 2 augustus 2026

SUMMERSCHOOL
De filosofie van voetbal
"Je gaat het pas zien als je het door hebt" – Johan Cruyff
13 - 17 juli 2026

SUMMERSCHOOL
Politiek en Esthetiek
Welke rol speelt de esthetiek in de politiek en de politiek in de kunst?
12- 16 augustus 2026

Nieuwe boeken