Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

ISVW Online: Kunstmatige intelligentie en ons zelfbeeld

31 maart om 20:00 tot 21:30

Algoritmen die medische diagnoses stellen, onze politieke voorkeur bepalen, en ons wijzen op onze eigen tekortkomingen: wat eens sciencefiction was, is werkelijkheid geworden. Hoe verandert kunstmatige intelligentie ons zelfbeeld? Hoe blijft de mens toch zelf verantwoordelijk in deze nieuwe werkelijkheid? En welke rol zou KI in ons leven mogen spelen? Met Anco Peeters.

Anco Peeters is docent artificiële intelligentie aan de Radboud Universiteit. Als filosoof en cognitiewetenschapper specialiseert Anco zich in kunstmatige intelligentie. Hierbij staat een vraag centraal: ‘’Hoe floreren wij met kunstmatige intelligentie?’’ Hierbij onderzoekt Anco de relevante morele zorgen en de manier waarop AI ons gedrag beïnvloedt.

Deze bijeenkomst vindt online plaats via Zoom. Je ontvangt op 31 maart de zoomlink in de middag. Meer weten over Zoom? Kijk op zoom.us.

Studiebelasting

Deze cursus bevat anderhalf online contacturen en daarnaast optioneel zelfstandige leestijd.

Leerdoelen

Tijdens ISVW Online maak je kennis met filosofische ideeën. De filosofen en hun inzichten zijn zeer divers, maar hebben met elkaar gemeen dat zij je aan het denken zetten en uitnodigen je eigen ideeën te bevragen. Je steekt niet alleen interessante kennis op, maar toetst ook je eigen denken.

Datum

Maandag 31 maart 2025

Aanvang om 20.00 uur, einde om 21.30 uur.

Deelname

€ 25,-

Wil je korting? Schaf dan de Gold Card aan of kijk of je in aanmerking komt voor ambassadeurskorting.

Let op: je kunt je tot uiterlijk 16:30 uur aanmelden op 31 maart

Docenten

Anco Peeters

Anco Peeters

Anco Peeters is docent artificiële intelligentie aan de Radboud Universiteit. Als filosoof en cognitiewetenschapper specialiseert Anco zich in kunstmatige intelligentie. Hierbij staat een vraag centraal: ‘’Hoe floreren wij met kunstmatige intelligentie?’’ Hierbij onderzoekt Anco de relevante morele zorgen en de manier waarop AI ons gedrag beïnvloedt.



ISVW Online

Om te filosoferen hoef je je leunstoel niet te verlaten, want ISVW komt bij je thuis. Tweewekelijkse online colleges bieden je een korte inleiding in het werk van belangrijke denkers en zetten je aan het denken over prangende filosofische vragen. Elk college duurt 1,5 uur en deelname bedraagt € 25,- . Het gebruikte platform is Zoom, wat interactie met de docent mogelijk maakt. Voorkennis is niet vereist. Deze colleges worden niet opgenomen. Voor sommige colleges wordt aanvullend lesmateriaal ter beschikking gesteld op een digitale leeromgeving.

Moderator is Anne-Mathije Bogerd. Ze is filosoof en werkt als actieonderzoeker in het sociale domein.


 

Wat deelnemers zeggen over ISVW Online:

‘De online colleges zijn een effectieve en laagdrempelige aanvulling op de fysieke bijeenkomsten.’

‘Een prettige wijze om kennis te maken met verschillende filosofen. Graag tot de volgende keer!’

‘De docente was enthousiast en betrokken bij haar onderwerp.’

‘De inleiding was helder en inhoudelijk van goede kwaliteit.’

‘Enthousiaste vertellers en goed georganiseerd.’

‘Er is voor ieder wat wils. Ben altijd erg enthousiast. ISVW is een absolute aanrader’

‘Ik vind het heel plezierig dat ISVW af en toe ook colleges online mogelijk maakt. Complimenten. Die zijn voor verschillende mensen makkelijker te volgen dan niet-digitale bijeenkomsten.’

Dodeweg 8
Leusden,
033 – 465 07 00
Bekijk de site van Locatie
Winkelwagen
Scroll naar boven